وزن شما و ارتباط آن با خطر ابتلا به دیابت

اضافه وزن شما خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری قلبی و سکته را افزایش می‏دهد.همچنین می‏تواند خطر ابتلا به فشارخون بالا، کلسترول نامنظم و افزایش قندخون را تقویت کند.اگر اضافه وزن دارید، کاهش وزن ممکن است به پیشگیری و کنترل این شرایط کمک کند.برای بهبود سلامت خود حتما لازم نیست  که وزن زیادی را از دست دهید، حتی کاهش 5 الی 7 کیلوگرم نیز می‏تواند یک تفاوت بزرگ در سلامت شما ایجاد کند.


آغاز کاهش وزن

کاهش وزن ممکن است دشوار باشد، زیرا شامل تغییر نحوه تغذیه و فعالیت بدنی شما می‏شود.روند کاهش وزن نیز ممکن است کمی طول بکشد، که این امر می‏تواند خسته کننده باشد وشما را بازدارد. در ادامه به ویژگی‏ هایی اشاره می‏کنیم که در آن به فعالیت برخی از افرادی که وزن خود را کم کرده‏اند، می‏پردازد:

  • آن‏ها مصرف کالری و چربی را کاهش داده‏اند.
  • بیشتر روزهای هفته فعال هستند.
  • هر روز صبحانه می‏خورند.
  • حداقل یک بار در هفته وزن خود را کنترل می‏کنند.
  • کمتر از 10 ساعت تلویزیون در هفته تماشا می‏کنند.

جهت رسیدن به شرایط مطلوب، بهتر است تغییرات سالم در چند مرحله کوچک انجام شود تا اینکه به یکباره صورت گیرد. تعیین اهداف واقع بینانه در یک دوره زمانی که برای شما کار می کند. در مورد ایجاد اهداف واقع بینانه و قابلیت دستیابی به آن‏ها در ادامه همراه شوید.

حفظ یک رکورد:

بسیاری از مردم متوجه این موضوع می‏شوند که نوشتن همه چیزهایی که می‏خوردند، کمک بسزایی در رسیدن به اهدافی که قرارداده ‏اند می‏کند. آن را امتحان کنید، حتی برای یک هفته.یک دفترچه یادداشت کوچک داشته باشید. همه‏ چیزهایی که می‏خورید و می‏نوشیدید را از جمله مقدار آن‏ها را در آن بنویسید.حال فعالیت‏های بدنی را نیز که انجام می‏دهید یادداشت کنید. توجه داشته باشید که نوع فعالیت بدنی شما چقدر طول می کشد.همچنین در صورت امکان اطلاعات دیگری را نیز، مانند زمان و مکان تمرین، افرادی که با آن تمرین کرده ‏اید، یا اینکه چگونگی وضعیت خود قبل یا بعد از تمرین و یا بعد از تمرین چه احساس کردید را، یادداشت کنید.


QR code

Recently Viewed

No products

منو