مصرف سیگار و خطر ابتلا به دیابت

این که سیگار کشیدن برای سلامتی شما بد است یک راز نیست. مصرف سیگار تهدید جدی برای قلب و ریه‏ شما می‏باشد.این مقدار اکسیژن که به اندام شما می رسد را کاهش می‏دهد، کلسترول و فشارخون شما را افزایش می‏دهد.همه این‏ها می‏توانند خطر حمله قلبی یا سکته را افزایش دهند.اگر شما از استعمال سیگار پرهیز کنید، این عالی‏ست.ما با ایجاد یک برنامه کمک‏تان می‏کنیم که دیگر سیگار مصرف نکنید. اگر شما سیگار می‏کشید، کاری که می‏توانید انجام دهید، خودتان را به ترک سیگار سوق دهید. در اینجا چند مرحله برای کمک به شما در انجام این کار وجود دارد:


گام اول: درک مزایای ترک سیگار

ترک سیگار کمک زیادی به سلامت قلب و ریه‏های شما می‏کند و خطر ابتلا به عروق خونی، چشم، اعصاب و ارگان‏های دیگر را کاهش می‏دهد. همچنین از چروک شدن پوست صورت جلوگیری می‏کند، موها را شاداب، نفس کشیدن را لذت بخش و درنهایت خانواده نیز در معرض آسیب‏های استعمال سیگار قرار نمی‏گیرند. به واقع فرد سیگاری عوارض کشیدن آن را درک کند، انگیزه در او ایجاد می‏شود.


گام دوم: آماده شدن برای ترک

ترک سیگار کار سختی است، و آن‏را باید به دید یک پروژه‏ی بزرگ نگاه کرد. قبل از آغاز ترک به این نکات توجه کنید:

یک تاریخ مشخص برای ترک سیگار تنظیم کنید و آن را به دوستان و خانواده خود بگویید. این زمان را زمانی که زندگی شما نسبتا آرام است و سطوح استرس کم است. زمانی را برای ترک درنظر بگیرید که زندگی شما در شما آرامش نسبی است و استرس کمتری برخوردار هستید.

دلایل خود را برای ترک کردن سیگار در نظر بگیرید و آنها را بر روی یک کاغذ بنویسید.آن را در جایی قرار دهید تا هر روز مشاهده کنید.

سیگار، فندک، کبریت و جا سیگاری را دور بریزید.

از خانواده و دیگران بخواهید شما را درک و در این مسیر یاری کنند. از یک دوست که سیگار می کشد بخواهید که هنگام ترک کردن سیگار همراه شما باشد.


گام سوم: استراتژی ترک را انتخاب کنید

توجه داشته باشید که باید ترک سیگار را به تدریج طی چند هفته کاهش دهید.

در این راه شما می‏توانید از نیکوتین، آدامس، استنشاق یا اسپری استفاده کنید. همچنین می‏توانید از پزشک خود بخواهید که یک نسخه پزشکی برای شما تجویز کند.

با انجام این مراحل  شما می‏توانید به زودی احساس راحتی کنید و زندگی سالم تری برای خود رقم زنید.


QR code

Recently Viewed

No products

منو