مراقبت در مدرسه

دانش ‏آموزان مبتلا به دیابت در محیط مدرسه نیاز به حمایت و توجه کارکنان مدرسه و هم‏کلاسی‏ های خود نسبت به بیماری دیابت دارند. باید مدیر و کارکنان مدرسه و مخصوصاً معلمان را از دیابت آن‏ها آگاه نمایید و به آموزش و اصول اولیه در خصوص دیابت بپردازید و بتوانند قندخون بالا و پایین را تشخیص دهند تا در مواقع اورژانسی آن را مدیریت کنند.


راهنما برای والدین

مدیریت دیابت به صورت 24 ساعته، 7 روز هفته می‏باشد و هیچوقت متوقف نمی‏شود. مدارس باید مراقبت و پشتیبانی لازم را برای پیشگیری از عوارض تهدیدکننده زندگی فراهم کنند. باید به دانش‏‏آموزان اجازه یادگیری، مشارکت و رشد را دهند. در اولین گام شما باید با مدرسه و ارائه دهنده مراقبت‏های بهداشتی فرزندتان در تعامل باشید تا طرح مراقبت‏های ویژه دیابت را به کار بگیرید. اگر در این مسیر هم به مشکل خوردید، می‏توانید آن‏ها را با آموزش دادن و آگاهی از حقوق فرزندتان حل کنید. بایستی شرایطی را ایجاد کنید که فرزند شما احساس امنیت کند و و تفاوتی بین خود و همکلاسی‏های خود نکند. آن‏ها را در موقعیت خوبی قرار دهید، در فعالیت‏ها، کامل شرکت کنند. در این خصوص شما باید استراتژی‏های زیر بکار گیرید:

آموزش:

اولین قدم این است که خود را در مورد حقوق فرزندتان آگاه کنید. شما می‏توانید اطلاعات بیشتری در مورد حقوق قانونی کسب کنید. گام بعدی شما این است که افرادی که با فرزند شما سر و کار دارند را آموزش دهید. متاسفانه ریشه بسیاری از مشکلات بوجود آمده عدم آگاهی به دیابت و قانون است. زمانی که والدین از حقوق خود آگاه می‏شوند و مسائل مربوط به دیابت را به کارکنان مدرسه آموزش می‏دهند، مشکلات بطور کامل، سریع و بدون هزینه حل می‏شود.

در اینجا به چند نکته توجه کنید:

  • به مدیران و کارکنان مدرسه بگویید فرزند شما به کدام نوع دیابت مبتلاست و چه ویژگی‏هایی دارد. برخی از کارکنان مدرسه ممکن است هرگز با یک کودک مبتلا به دیابت نوع 1 مواجه نشده باشند.
  • همکاری با مدیران مدرسه برای ارائه آموزش و اطلاعات.
  • کاوش در وب‏سایت ما برای اطلاعات در مورد دیابت به طور کلی دریافت آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به دیابت و سلامت.

مذاکره و گفت و گو

اگر آموزش کافی نیست، ممکن است لازم باشد مذاکره کنید. شما باید بهترین شرایط را برای فرزندتان مهیا کنید.شما باید برای رسیدن به یک اجماع با مدرسه تلاش کنید. این بدان معنی نیست که از مشارکت و توانایی‏های دانش‏آموزان غافل شوید.

در مذاکره به این نکات توجه کنید:

  • احترام متقابل داشته باشید. حتی اگر احساس می کنید که کارکنان مدرسه شما را به خوبی نمی‏شناسند، می توانید با این عنوان که بهترین راه برای حل وضعیت فرزندتان این است که به همه احترام بگذارید.
  • نگرانی‏های خود را با کارکنان مدرسه به اشتراک بگذارید.

QR code

Recently Viewed

No products

منو